Cześć w tym wpisie chciałbym wam zaprezentować jaki popełniłem statyw do trzymania telefonu.

Może od początku. Chciałem nagrać parę rzeczy telefonem ale nie miałem statywu potrzebny mi był w miarę stabilny trzymacz do telefonu, niedługo się rozwodziłem nad tematem i pobiegłem do marketu. Znalazłem tam takie cudo.

Mini statyw do apartu fotograficznego wszystko było dobrze statyw miał możliwość ustawiania pod rożnymi kontami i był tani na czym mi zależało 🙂 . Koszt statywu to około 15 – 20zł w zależności od sklepu. Nie będę oszukiwał nikogo że jest super stabilny ma około 10 – 12 cm wysokości. Pierwsze wrażenie było dobre ale później padło pytanie, jak zamontować do tego telefon? Z aparatem niema problemów ponieważ ma gwint calowy i wkręcamy tylko statyw w otwór, a jeśli chodzi o telefon musimy dokupić specjalny adapter.

Wygląda to mniej więcej tak

Co gorsza koszt to około 80zł więc poszukałem innej alternatywy.

Poszukałem uchwytu na portalu thingiverse i znalazłem dokładnie to czego szukałem pod hasłem Lumia 640 tripod mount ukazało mi się to czego szukałem. Jak się okazało ktoś miał już podobny problem 🙂

Jak widać identyczny statyw do mojego autor w swoim rozwianiu zastosował jeszcze nakrętkę od dołu aby trzymać plastikowy element.

Jestem jeszcze bardziej leniwy i przerobiłem uchwyt tak że nie potrzebowałem nakrętki od dołu. Gwint ze statywu wkręca się w otwór w plastikowej części, połączenie jest trwałe i stabilne.

Poniżej model do pobrania

Pozdrawiam serdecznie

 

Pliki do pobrania:

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
zip My_Lumia640TripodNoText 25 KB 593