Wszyscy w interesujący się tematem wszyscy słyszeli o układzie ESP8266 oraz jego nowszym bracie ESP32. Szczegółowe informacje możecie znaleźć na stronie mojego przyjaciela na SunDuino.pl.
Mamy tam opisane techniczne szczegóły naszych układów oraz sposób programowania w arduino zachęcam do lektury. Znajdziecie również tam płytki do układów ESP32 z małym bonusem. Zazwyczaj aby programować nasz układ musimy go ręcznie wprowadzić w tryb bootloadera trzeba było używać przycisku obecnego na płytce. Większość osób była zadowolona z takiego rozwiązania ale ileż można… 🙂
Płytki ze strony sunduino pozwalają na reset i wprowadzenie układu w tryb bootloadera przy pomocy sygnałów z przejściówki USB<-> UART a dokładnie sygnałów RTS i DTR szczegółowy opis płytki znajdziecie TUTAJ jest ona kompatybilna z płytką arduino jeśli chodzi o raster wyprowadzeń.
Jak widać powyżej dwa tranzystorki a rewolucjonizują naszą pracę z układem 🙂
Wersję do płytki stykowej z dokładnym opisem znajdziecie TUTAJ niestety nie posiada ona wcześniej wspomnianej opcji automatycznego wprowadzania w tryb bootloadera.
Obydwie płytki mniejszą i większą możecie zakupić w sklepie ELTY.pl jak skonfigurować płytki z automatycznym resetem i wprowadzeniem w tryb bootoadera możemy zobaczyć na jednym z moich ulubionych portali czyli na instructables.
mamy dwa tutoriale z płytkami SunDuino:
Tam znajdziecie jak skonfigurować płytki i zmusić je do pracy w arduino ale…
Jak programować ESP8266 w C z uzyciem SDK przeczytacie w TYM artykule
Pozdrawiam serdecznie